8.hodina: 14,05 - 14,50

9.hodina: 14,55 -15,40

» Medzinárodný maratón mieru

Najmladší účastník Košického maratónu a zároveň prvý študent v 68 ročnej histórii galantského gymnázia Janka Matúšku, ktorému sa to podarilo, iba 18-ročný Galanťan Dušan Tomič.

Do metropoly východu zamierili maratónci z celého sveta v prvú októbrovú nedeľu. Medzi štartujúcimi bol aj galantský maratónsky debutant Dušan Tomič. Dušan je študentom Gymnázia Janka Matúšku v našom meste a aktívne hrá futbal v FC Slovan Galanta. Popritom ešte behá a asi celkom dobre, keď sa mu podarilo skončiť z vyše1000 členného štartového poľa na 332. mieste časom 3 hodiny 39 minút a 12 sekúnd. Svoj prvý pretek absolvoval už ako 3-ročný v Šoporni, kde obsadil 3. miesto v behu na 200 metrov.

Ako vieme maratón má dĺžku 42,195km, čo určite nie je málo a dá telu určite zabrať, a nie len telu, ale aj hlave.

Dušan sa pripravoval pod vedením svojho otca, ktorý sa behu venuje už vyše 20 rokov. Popritom ešte futbal, štúdium. Týždeň má 7 dní a Dušan bol na futbale 4-krát, 3-krát behal a plus preteky a zápas. Vyplatilo sa. “Ten pocit v cieli by som doprial každému”, povedal tento skromný mladík. Z Galanty sa Košického maratónu zúčastnili ešte Peter Tomič, Peter Novák, Štefan Novák, Roland Hudek a Tomáš Mrva.